مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مهدی
نام خانوادگی:امیدی نقلبری
پست الکترونیک:omidimah@gmail.com
نخصص ها:کلام ، علوم سیاسی

زندگی نامه

حجة الاسلام والمسلمین مهدی امیدی نقلبری در سال ۱۳۴۶ در یکی از روستاهای شهرستان رودبار گیلان در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد .پس از طی دوران راهنمایی و دبیرستان در رستم آباد عازم خدمت مقدس سربازی شده و پس از بازگشت از جبهه در حوزه علمیه امام صادق(ع) رشت مشغول شد. پس از شش ماه عازم تهران شده و به مدرسه ی علمیه  مروی تهران وارد شد. دروس مقدمات تا پایان تحصیلات را در این مدرسه گذراند و همزمان به تدریس دوره ی مقدمات پرداخت. در سال ۱۳۷۳ به دلیل موفقیت در آزمون مؤسسه راه حق برای ادامه ی تحصیل در مقاطع سطح سه و دروس خارج حوزه به شهر مقدس قم رفته و در سال ۱۳۷۸ دوره ی کارشناسی ارشد الهیات را در این مؤسسه به پایان رساند. در همین مقطع، موفق به ورود در کارشناسی ارشد علوم سیاسی شد. امیدی پس از گذراندن این دوره در آزمون دکتری علوم سیاسی گرایش فلسفه ی سیاسی پذیرفته شد و در سال ۱۳۸۹ از رساله ی خود دفاع کرد.
همزمان با تحصیل دروس دانشگاهی درس های خارج فقه و اصول حوزه را در محضر اساتیدی چون آیت الله وحید خراسانی، آیت الله مددی و آیت الله صادق آملی لاریجانی استمرار بخشید. از وی مقالات متعددی تاکنون در مجلات و همایش های مختلفی منتشر و ارائه شده است. وی در تألیف کتاب آیین عرفی به عنوان اثر برگزیده ی جایزه ی کتاب فصل مشارکت داشته است.
همچنین از وی این آثار در دست انتشار است: اسلام و جهانی سازی، نقدی بر بنیادهای سکولاریسم با تأکید بر کتاب الاسس الفلسفیه للعلمانیه، الزام سیاسی و اخلاق فضیلت، فلسفه ی سیاسی علامه طباطبایی. امیدی همچنین دارای سابقه ی تدریس دروس دانشگاهی و حوزوی است.